Podnośniki koszowe to przydatny sprzęt ułatwiający, najogólniej mówiąc, prace na wysokościach. Przydają się w rozmaitych branżach, takich jak budownictwo, marketing, ogrodnictwo, czy w zadaniach związanych z konserwacją i renowacją budynków. Częstym użytkownikiem podnośników koszowych jest na przykład straż pożarna, interweniująca w skrajnie wymagających wypadkach. Dzięki podnośnikom osoba wykonująca prace ponad ziemią może bezpiecznie i wygodnie manewrować narzędziami, nawet w przypadku zadań wymagających dużej precyzji. Konieczne są oczywiście dodatkowe uprzęże, przytwierdzające osobę do kosza będącego elementem podnośnika. Zapobiega to ewentualnym wypadkom i pozwala na stosunkowo swobodne poruszanie się.

Skontaktuj się z nami!

Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów podnośników koszowych, w zależności od konstrukcji i wielkości, decydującej o zastosowaniu: 

  • samochodowe – oznacza to że są one integralną częścią auta, co oznacza że potrzebują kierowcy do przemieszczania się ale plusem jest ich wytrzymałość i możliwość jazdy nawet w trudnych warunkach – wiele zależy tu od umiejętności kierowcy. Rodzaje samochodu, które są równocześnie podnośnikami, są rozmaite – dostawcze, busy, mniejsze osobowe, terenowe, a nawet ciężarowe.
  • samojezdne – takie podnośniki nie wymagają do obsługi kierowcy, tylko operatora, zdalnie kontrolujące tor jazdy podnośnika. To ciekawe rozwiązanie ale ma też swój minusy. Powierzchnia, po której porusza się pojazd nie może być zbyt wymagająca – to raczej sprzęt na gładkie drogi i bez przeszkód. 
  • na przyczepach – to bardzo wygodna opcja, ponieważ podnośnik może być przytwierdzony do praktycznie każdego samochodu, który spełnia normy dotyczące obciążenia haka. Taki sprzęt jest najbardziej mobilny ze wszystkich.

Bez względu na to, z jakiego rodzaju podnośnika koszowego korzystamy, należy zawsze zachować wymogi bezpieczeństwa i odpowiednio często poddawać podnośnik konserwacji. Takie podejście zapewnia długoletnie użytkowanie urządzenia i bezpieczną pracę w wymagającym terenie.

Przykładowe zastosowania podnośników koszowych

Odśnieżanie dachów

Czyszczenie rynien

Prace dekarskie

Mycie okien

Mycie elewacji

Malowanie budynków

Montaż oświetlenia

Konserwacja oświetlenia

Prace elektryczne

Montaż bilbordów reklamowych

Przycinanie drzew

Montaż anten

Galeria

Dane techniczne podnośnika koszowego

Usługi prowadzimy samochodem Nissan Cabstar Multitel 160 ALU
rok produkcji 2006.
Jest to urządzenie najwyższej klasy w doskonałym stanie technicznym.

Wysokość robocza 16m
Wysięg boczny roboczy do 10 metrów
Udźwig maksymalny 200kg
16

m wysokośc robocza

200

kg udzwig maksymalny

10

m wysięg boczny roboczy

100

% profesjonalizmu

Ostatnio na blogu

Wszystko co powinieneś wiedziec na temat podnośników koszowych.

Rodzaje podnośników koszowych

Podnośniki koszowe to przydatny sprzęt ułatwiający, najogólniej mówiąc, prace na wysokościach. Przydają się w rozmaitych branżach, taki...

Wynajem podnośników koszowych Romano

P.W. ROMANO Romuald Ryś
62-035 Kórnik

Tel.: 605 559 766
Email: pwromano@onet.eu

os. Krasickiego 3/27
NIP: 7772199353
REGON: 631093289

Wynajem podnośników koszowych - nie tylko Poznań

Usługi podnośnikiem koszowym świadczymy na terenie całej Wielkopolski, w tym m.in.:

Skontaktuj się z nami!